EDGE DBX SERIES 6,5'' MELLEMHØJTTALER - EDBPRO65RX-E9 (PAR)
Inkl. moms
Antal
Klar til afsendelse fra fjernlager
LOG IND! Forspørg om prismatch, TILBUD på en eller flere varer
account_circle Forbindelse
6 tommer og 6x9 tommer modeller i serien har et komplet design.
Funktioner
  • Ikke presset papirkegle
  • Dobbelt rulle skumomkreds
  • Polybomuld edderkopper
  • Spadeterminaler
  • EVA pakning
  • Type: Pro Audio mellemtone
  • Konfiguration: 1 vej
  • Højttalerstørrelse: 6,5" (165 mm)
  • RMS effekt: 130 watt
  • Maksimal effekt: 260 watt
  • Følsomhed: 93dB
  • Frekvensrespons: 160Hz - 10kHz
  • Impedans: 4 Ohm
  • Anbefalet forstærker: EDA350.2-E7
EDGE
EDBPRO65RX-E9
Produktinformation
AutoStereo: Enhedstype
Mellemtone
AutoStereo: Segment
SPL
AutoStereo: Segment
Premium
Reference
Ultra Reference
AutoStereo: Diameter
165 mm (6,5")
AutoStereo: RMS Power
150 W
AutoStereo: Følsomhed (dB)
98 dB
AutoStereo: Max Power
300 W
AutoStereo: Frekvens område
125 Hz - 10,5 kHz
AutoStereo: Impedans Ω
4 Ω
AutoStereo: Hul Mål
145 mm
AutoStereo: Montage Dybde
75 mm
AutoStereo: Magnet Bredde
110 mm