Der er ikke flere varer i din indkøbskurv
| Impedance (Z) | 4 _ |
| Line technique | - |
| Frequency range | f3-17,000 Hz |
| Resonant frequency (fs) | 105 Hz |
| Rec. crossov. frequ. (fmax.) (12 dB/oct.) | - |
| Power rating | 20 W |
| Peak music power output | 50 W |
| Sensitivity | 87 dB/W/m |
| Max. rated SPL | - |
| Max. voltage | - |
| Radiation angle, horizontal | |
| Radiation angle, vertical | |
| Suspension compl. (Cms) | 0.84 mm/N |
| Moving mass (Mms) | 2.63 g |
| Mech. Q factor (Qms) | 9.35 |
| Electr. Q factor (Qes) | 0.39 |
| Total Q factor (Qts) | 0.42 |
| Equivalent volume (Vas) | 1.06 l |
| DC resistance (Re) | 3.55 _ |
| Force factor (BxL) | 3.91 Tm |
| Voice coil induct. (Le) | 0.5 mH |
| Voice coil diameter | Ø 21 mm |
| Voice coil former | Kapton |
| Linear excursion (XMAX) | ± 2 mm |
| Eff. cone area (Sd) | 30 cm2 |
| Magnet weight | neodymium |
| Magnet diameter | - |
| Mounting cutout | Ø 73 mm |
| Mounting depth | 40.7 mm |
| Mounting hole diameter | - |
| Hole spacing X-axis | - |
| Hole spacing Y-axis | - |
| Dimensions | 80.5 mm x 42 mm |
| Outside diameter | - |
| Width | 80.5 mm |
| Height | 80.5 mm |
| Depth | 42 mm |
| Protective class | |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Weight | 143 g |
| Sales unit | 1 |
| Type of speaker |