Der er ikke flere varer i din indkøbskurv
| Impedance (Z) | 8 _ |
| Line technique | - |
| Frequency range | fx-20,000 Hz |
| Resonant frequency (fs) | 2 kHz |
| Rec. crossov. frequ. (fmax.) (12 dB/oct.) | 3,500 Hz |
| Power rating | 45 W |
| Peak music power output | 90 W |
| Sensitivity | 105 dB/W/m |
| Max. rated SPL | - |
| Max. voltage | - |
| Radiation angle, horizontal | |
| Radiation angle, vertical | |
| Suspension compl. (Cms) | - |
| Moving mass (Mms) | - |
| Mech. Q factor (Qms) | - |
| Electr. Q factor (Qes) | - |
| Total Q factor (Qts) | - |
| Equivalent volume (Vas) | - |
| DC resistance (Re) | - |
| Force factor (BxL) | - |
| Voice coil induct. (Le) | - |
| Voice coil diameter | Ø 44.5 mm |
| Voice coil former | - |
| Linear excursion (XMAX) | - |
| Eff. cone area (Sd) | - |
| Magnet weight | - |
| Magnet diameter | Ø 110 mm |
| Mounting cutout | dep. on horn |
| Mounting depth | dep. on horn |
| Mounting hole diameter | - |
| Hole spacing X-axis | - |
| Hole spacing Y-axis | - |
| Dimensions | Ø 116 mm x 70 mm |
| Outside diameter | Ø 116 mm |
| Width | Ø 116 mm |
| Height | - |
| Depth | 70 mm |
| Protective class | |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Weight | 1,472 kg |
| Sales unit | 1 |
| Type of speaker |