| Type | mass-loaded vinyl |
| Nominal value | 5 kg/m3 |
| Type | - |
| Colour | black |
| Material | bituminous elastomer compound |
| Suitable for | reducing impact sound |
| Power supply | - |
| Dimensions | 495 x 330 x 2.6 mm |
| Length | - |
| Mounting dimensions | - |
| Weight | 5.08 kg |
| Connections | - |
| Other features | - |
| Sales unit | 6 |