Der er ikke flere varer i din indkøbskurv
-
Stereo & TV
-
Autostereo
- Bilradio
- Forstærker
-
Bil- og modelspecifik
- Audi
- BMW
- Citroen
- Dacia
- DS Automobiles
- Fiat
- Ford
- Hyundai
- KIA
- Mazda
- Mercedes
- Mini
- Mitsubishi
- Nissan
- Opel
- Peugot
- Porsche
- Rover
- Renault
- Saab
- Seat
- Skoda
- Smart
- Ssangyong
- Subaru
- Suzuki
- Toyota
- Volkswagen
- Volvo
- Alfa romeo
- Chevrolet
- Chrysler
- Honda
- Iveco
- Jaguar
- Jeep
- Lancia
- Land rover
- Lexus
- Man
- DAF
- Scania
- Aston Martin
- DSP
- Dæmpning & isolering
-
Højttalere
- Marinestereo
- Montage og Tilbehør
- Multimedie
- Navigation
- Nyheder
-
Lyd & lys
-
Kabler & Stik
- EL-SALG
-
Tlf, Tablet, Laptops & Gaming
- Netværks udstyr
- Tilbehør computer & IT
-
Gaming
- Compter, Bærbar & Tablets
-
Telefoner Menu
- Smartwatch
- Walkie-talkie
- Fastnettelefoni
- Mobiltelefoner
-
Tilbehør mobiltelefoner
- Adapter til mobiltelefoner
- Batterier til mobiltelefoner
- Biltilbehør til mobiltelefoner
- Kabler til mobiltelefoner
- Lydtilbehør til mobiltelefoner
- Skærmbeskyttelse til mobiltelefoner
- Tasker til mobiltelefoner
- Tilbehør til mobiltelefoner
- Covers til mobiltelefoner
- Tilbehør til iPhone
- Oplader til mobiltelefoner
- Printere & Scannere
- Foto Udstyr
-
Mærker
-
Monacor
- Alarm & overvågning
-
Installationslyd
- Forstærkere
- Mixere + afspillere
- Volumekontroller + tilbehør
- Væg- + loftshøjttalere
- Indbygningshøjttaler
- Vejrbestandige højttaler
- Mobile-anlæg
- Højttalersystemer
- Horn højttalere
- Talevarsling
- Søjlehøjttalere
- Lyd via netværk
- Bordmikrofoner
- Megafoner
- Signalprocessorer
- Teleslynge
- Tour guide + konference
- FUGA-paneler
- Tilbehør konference system
- Lyd + billede transmission
- Energi + gør-det-selv
-
Overvågning + alarm
-
Professionel lyd
- Tilbehør
- Signalprocessorer
- Mikrofoner trådløse
- Transport + opbevaring
- Mixere
- Stageboxe + multikabler
- Lyd til hjemmet
- PA-højttalere passive
- PA-højttalere aktive
- Stativer + beslag
- Afspil + optag
- PA-systemer
- Mikrofoner
- Hovedtelefoner
- Konference + tour guide
- PA-forstærkere
-
Højttaler byg-selv
-
Professionelt lys
-
Stik + kabler
- Bilstereo
- Kataloger
- MondeF
- Monacor NEWS
- Monacor News 2
- Yamaha
-
Adam Hall
- Stands & Tripods
-
Flight Case Material
- 19" Rack Accessories
-
Lighting Equipment
-
PA & Sound Equipment
-
Installation Equipment
- Preamplifiers & Mixing Consoles
-
Wireless Systems & Microphones
- Accessories for Wireless Systems
- Conference Microphones & Paging Systems
- Wired Microphones
- Wireless Systems with Bodypack and Headset
- Wireless Systems with Bodypack and Instrument Cable
- Wireless Systems with Bodypack and Lavalier
- Wireless Systems with Bodypack and Wind Microphone
- Wireless Systems with Handheld
- Accessories for Microphones
- Audio Tools
- Installation cable
- Installation Power Amplifiers
- Installation Loudspeakers
- Guitar & Bass Equipment
- Cables & Connectors
- Stage Equipment
-
Studio & Recording Equipment
- Hose & Cable Protectors
- DIY Speakers
- Consumables & Accessories
- Merchandise
-
Viladsen
- Selek
-
Monacor
-
Udlejning
MONACOR 100V musikhorn 60Wmax - IT-400TW
MONACORs musikhorn er den ideelle løsning, når man ønsker at udnytte den fulde rækkevidde af en hornhøjttaler i kombination med en god musikgengivelse.
2-vejs teknologien med en dynamisk bas/mellemtonehøjttaler og en horn tweeter giver en højere lydkvalitet og muliggør en gengivelse af stemmer og musik, som ikke kan opnås med konventionelle hornhøjttalere. Musikhornene er den perfekte løsning, når der kræves optimal stemme- og en mere komplet musikgengivelse.
Vejrbestandig hornhøjttaler (musikhorn), 2-vejs teknologi
- 100 V teknologi
- Vejrbestandig, IP66
- Fyldig lyd i basområdet
- 16 cm bas/mellemtonehøjttaler og 25 mm (1") horn
- Robust plastikkabinet
- Leveres med monteringsbeslag og rustfri stålskruer
| Active/passive | passive |
| Line technique | 100 V |
| Impedance | - |
| Frequency range | 100-15,000 Hz |
| Amplifier power | - |
| Max. power | - |
| THD | - |
| S/N ratio | - |
| Input signal | - |
| System | - |
| Full range speaker | - |
| Bass speaker | - |
| Midrange speaker | - |
| Tweeter | - |
| Number of speakers | 2 |
| Speaker size | - |
| Power rating | 60/30/15/7.5 W |
| Peak music power output | - |
| Sensitivity | 97 dB/W/m |
| Max. rated SPL | - |
| Radiation angle, horizontal | 100° |
| Radiation angle, vertical | 60° |
| Features | 2-way |
| Material (housing/cabinet) | ABS |
| Colour | grey |
| Mounting facility | stainless steel mounting bracket |
| Protected against ball rebound | - |
| Protective class | IP66 |
| Admiss. ambient temp. | -20 to +50 °C |
| Power supply | - |
| Width | 420 mm |
| Height | 335 mm |
| Depth | 400 mm |
| Weight | 6.7 kg |
| Inputs | - |
| Outputs | - |
| Replacement voice coil | - |
| Other features | weatherproof |
16 andre varer i den samme kategori:
MONACORs musikhorn er den ideelle løsning, når man ønsker at udnytte den fulde rækkevidde af en hornhøjttaler i kombination med en god musikgengivelse.
2-vejs teknologien med en dynamisk bas/mellemtonehøjttaler og en horn tweeter giver en højere lydkvalitet og muliggør en gengivelse af stemmer og musik, som ikke kan opnås med konventionelle hornhøjttalere. Musikhornene er den perfekte løsning, når der kræves optimal stemme- og en mere komplet musikgengivelse.
Vejrbestandig hornhøjttaler (musikhorn), 2-vejs teknologi
- 100 V teknologi
- Vejrbestandig, IP66
- Fyldig lyd i basområdet
- 16 cm bas/mellemtonehøjttaler og 25 mm (1") horn
- Robust plastikkabinet
- Leveres med monteringsbeslag og rustfri stålskruer