Der er ikke flere varer i din indkøbskurv
Headset mikrofoner med supercardioid kondensatorkapsel i høj kvalitet. Meget lineær frekvensgang, modstandsdygtig over for feedback.
Strømforsyningsadapter EMA-1 eller tilsvarende kræves.
HSE-100: med åbne kabelender
HSE-110: med 3-polet mini XLR stik (hun), matchende EMA-1 eller lommesendere TXS-...HSE
HSE-120: med 3,5 mm minijack
| Type | headband microphone |
| Version | - |
| Transmission method | cable |
| Polar pattern | supercardioid |
| System | back electret |
| Carrier frequency range | - |
| Transmitting power | - |
| Power supply | - |
| Operating time | - |
| Audio frequency range | 20-20,000 Hz |
| Nominal impedance | 3 k_ |
| Sensitivity | 7 mV/Pa |
| S/N ratio | - |
| Maximum sound pressure | 120 dB |
| Power supply | DC current 1.3-20 V |
| Gooseneck length | - |
| Material (housing/cabinet) | - |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Dimensions | - |
| Weight | 75 g |
| Cable | - |
| Connection | 3.5 mm plug |
Headset mikrofoner med supercardioid kondensatorkapsel i høj kvalitet. Meget lineær frekvensgang, modstandsdygtig over for feedback.
Strømforsyningsadapter EMA-1 eller tilsvarende kræves.
HSE-100: med åbne kabelender
HSE-110: med 3-polet mini XLR stik (hun), matchende EMA-1 eller lommesendere TXS-...HSE
HSE-120: med 3,5 mm minijack