Bordmikrofon, med svanehals.
| Type | desktop microphone |
| Version | - |
| Transmission method | cable |
| Polar pattern | cardioid |
| System | electret |
| Carrier frequency range | - |
| Transmitting power | - |
| Power supply | - |
| Operating time | - |
| Audio frequency range | 100-12,000 Hz |
| Nominal impedance | 600 _ |
| Sensitivity | 3.2 mV/Pa |
| S/N ratio | > 40 dB |
| Maximum sound pressure | - |
| Power supply | via encl. power supply or 2 x 1.5 V batt. C size |
| Gooseneck length | - |
| Material (housing/cabinet) | - |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Dimensions | 180 x 50 x 130 mm (console housing) 210 mm (length of gooseneck) |
| Weight | 925 g |
| Cable | 1.5 m |
| Connection | 6.3 mm jack low-voltage jack |
Bordmikrofon, med svanehals.