| Type | hand-held microphone |
| Version | - |
| Transmission method | cable |
| Polar pattern | - |
| System | dynamic |
| Carrier frequency range | - |
| Transmitting power | - |
| Power supply | - |
| Operating time | - |
| Audio frequency range | 300-6,000 Hz |
| Nominal impedance | 500 _ |
| Sensitivity | 2.5 mV/Pa |
| S/N ratio | - |
| Maximum sound pressure | - |
| Power supply | - |
| Gooseneck length | - |
| Material (housing/cabinet) | - |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Dimensions | - |
| Weight | 165 g |
| Cable | helix connection cable |
| Connection | 6.3 mm stereo plug |