Der er ikke flere varer i din indkøbskurv
-
Stereo & TV
-
Autostereo
- Radioer
- Forstærker
-
Bil- og modelspecifik
- Audi
- BMW
- Citroen
- Dacia
- DS Automobiles
- Fiat
- Ford
- Hyundai
- KIA
- Mazda
- Mercedes
- Mini
- Mitsubishi
- Nissan
- Opel
- Peugot
- Porsche
- Rover
- Renault
- Saab
- Seat
- Skoda
- Smart
- Ssangyong
- Subaru
- Suzuki
- Toyota
- Volkswagen
- Volvo
- Alfa romeo
- Chevrolet
- Chrysler
- Honda
- Iveco
- Jaguar
- Jeep
- Lancia
- Land rover
- Lexus
- Man
- DAF
- Scania
- Aston Martin
- DSP
- Dæmpning & isolering
-
Højttalere
- Marinestereo
- Montage og Tilbehør
- Multimedie
- Navigation
- Nyheder
-
Lyd & lys
-
Kabler & Stik
- EL-SALG
-
Tlf, Tablet, Laptops & Gaming
- Netværks udstyr
- Tilbehør computer & IT
-
Gaming
- Compter, Bærbar & Tablets
-
Telefoner Menu
- Smartwatch
- Walkie-talkie
- Fastnettelefoni
- Mobiltelefoner
-
Tilbehør mobiltelefoner
- Adapter til mobiltelefoner
- Batterier til mobiltelefoner
- Biltilbehør til mobiltelefoner
- Kabler til mobiltelefoner
- Lydtilbehør til mobiltelefoner
- Skærmbeskyttelse til mobiltelefoner
- Tasker til mobiltelefoner
- Tilbehør til mobiltelefoner
- Covers til mobiltelefoner
- Tilbehør til iPhone
- Oplader til mobiltelefoner
- Printere & Scannere
- Foto Udstyr
-
Mærker
-
Monacor
- Alarm & overvågning
-
Installationslyd
- Forstærkere
- Mixere + afspillere
- Volumekontroller + tilbehør
- Væg- + loftshøjttalere
- Indbygningshøjttaler
- Vejrbestandige højttaler
- Mobile-anlæg
- Højttalersystemer
- Horn højttalere
- Talevarsling
- Søjlehøjttalere
- Lyd via netværk
- Bordmikrofoner
- Megafoner
- Signalprocessorer
- Teleslynge
- Tour guide + konference
- FUGA-paneler
- Tilbehør konference system
- Lyd + billede transmission
- Energi + gør-det-selv
-
Overvågning + alarm
-
Professionel lyd
- Tilbehør
- Signalprocessorer
- Mikrofoner trådløse
- Transport + opbevaring
- Mixere
- Stageboxe + multikabler
- Lyd til hjemmet
- PA-højttalere passive
- PA-højttalere aktive
- Stativer + beslag
- Afspil + optag
- PA-systemer
- Mikrofoner
- Hovedtelefoner
- Konference + tour guide
- PA-forstærkere
-
Højttaler byg-selv
-
Professionelt lys
-
Stik + kabler
- Bilstereo
- Kataloger
- MondeF
- Monacor NEWS
- Monacor News 2
- Yamaha
-
Adam Hall
- Stands & Tripods
-
Flight Case Material
- 19" Rack Accessories
-
Lighting Equipment
-
PA & Sound Equipment
-
Installation Equipment
- Preamplifiers & Mixing Consoles
-
Wireless Systems & Microphones
- Accessories for Wireless Systems
- Conference Microphones & Paging Systems
- Wired Microphones
- Wireless Systems with Bodypack and Headset
- Wireless Systems with Bodypack and Instrument Cable
- Wireless Systems with Bodypack and Lavalier
- Wireless Systems with Bodypack and Wind Microphone
- Wireless Systems with Handheld
- Accessories for Microphones
- Audio Tools
- Installation cable
- Installation Power Amplifiers
- Installation Loudspeakers
- Guitar & Bass Equipment
- Cables & Connectors
- Stage Equipment
-
Studio & Recording Equipment
- Hose & Cable Protectors
- DIY Speakers
- Consumables & Accessories
- Merchandise
-
Viladsen
- Selek
-
Monacor
-
Udlejning
IMG STAGELINE Trådløst mikrofonsæt 2.4GHz - TXS-2402SET
Med TXS-2402SET,
vil du få en særlig lydoplevelse i den digitale trådløse verden. Transmissionen af signaler i 2,4 GHz området er særligt stabil og mindre følsom over for støj. Systemet arbejder uden compander, hvilket giver en utrolig dynamisk effektivitet og en stemmetransmission i en unik lydkvalitet. Du kan anvende to systemer parallelt, hvilket muliggør brug af 4 mikrofoner på samme tid. Nemt og bekvemt i brug og med et tiltalende design, der gør TXS-2402SET til en oplevelse for brugeren.
Digitalt trådløst 2-kanals PLL-mikrofonsæt, 2,4 GHz
- 2 trådløse mikrofoner, 1 modtager, 1 strømforsyning
- Mindre støjfølsomhed pga. digital transmission
- 2 systemer kan benyttes parallelt (dvs. 4 mikrofoner kan benyttes samtidig)
- På mikrofonen kan vælges 16 frekvenser (2.404-2.476 MHz) for hver kanal
- Trådløs automatisk konfiguration af modtageren
- Volumenkontrol for hver kanal
- 6,3 mm udgang for mixet signal
- Mikrofonkapsler med supercardioid karakteristik
Licensfri i EU.
tastenwelt 06/2012
"An entry-level wireless system with a perfectly functioning technology."
+ Easy operation
+ Well-balanced hand-held transmitter
| Type | wireless microphone system |
| Carrier frequency range | 2,404-2,476 MHz |
| Audio frequency range | 80-12,000 Hz |
| Channels | 2 |
| THD | < 0.1% |
| Dynamic range | 87 dB |
| RF S/N ratio | - |
| Operating time | - |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Power supply | - |
| Dimensions | - |
| Total weight | - |
| Connections | - |
| Transmitting power | 10 mW |
| Operating range | approx. 30 m (free field outdoors) approx. 20 m (indoors) |
| Power supply transmitter | 2 x 1.5 V batt. AA size |
| Width transmitter | 54 mm |
| Height transmitter | 54 mm |
| Depth transmitter | 225 mm |
| Weight transmitter | 120 g |
| Connections transmitter | - |
| Audio signal receiver | 100 mV/600 _ |
| Power supply receiver | via encl. plug-in power supply |
| Width receiver | 220 mm |
| Height receiver | 45 mm |
| Depth receiver | 150 mm |
| Weight receiver | 550 g |
| Connections receiver | 1 x 6.3 mm jack, unbal. |
16 andre varer i den samme kategori:
Med TXS-2402SET,
vil du få en særlig lydoplevelse i den digitale trådløse verden. Transmissionen af signaler i 2,4 GHz området er særligt stabil og mindre følsom over for støj. Systemet arbejder uden compander, hvilket giver en utrolig dynamisk effektivitet og en stemmetransmission i en unik lydkvalitet. Du kan anvende to systemer parallelt, hvilket muliggør brug af 4 mikrofoner på samme tid. Nemt og bekvemt i brug og med et tiltalende design, der gør TXS-2402SET til en oplevelse for brugeren.
Digitalt trådløst 2-kanals PLL-mikrofonsæt, 2,4 GHz
- 2 trådløse mikrofoner, 1 modtager, 1 strømforsyning
- Mindre støjfølsomhed pga. digital transmission
- 2 systemer kan benyttes parallelt (dvs. 4 mikrofoner kan benyttes samtidig)
- På mikrofonen kan vælges 16 frekvenser (2.404-2.476 MHz) for hver kanal
- Trådløs automatisk konfiguration af modtageren
- Volumenkontrol for hver kanal
- 6,3 mm udgang for mixet signal
- Mikrofonkapsler med supercardioid karakteristik
Licensfri i EU.
tastenwelt 06/2012
"An entry-level wireless system with a perfectly functioning technology."
+ Easy operation
+ Well-balanced hand-held transmitter