Der er ikke flere varer i din indkøbskurv
Weatherproof PA column speaker,
with EN 54-24 certification.
| Active/passive | passive |
| Transmission method | 100 V |
| Total output power | - |
| Power rating (RMS) | - |
| Total power rating | - |
| Power rating (RMS) | 50/30/15/7.5 W |
| Impedance | - |
| Frequency range | 200-20,000 Hz |
| THD | - |
| S/N ratio | - |
| Input signal | - |
| System | - |
| Full range speaker | 8 x 77 mm |
| Bass speaker | - |
| Midrange speaker | - |
| Tweeter | - |
| Number of speakers | 8 |
| Speaker size | - |
| Sensitivity | 100 dB/W/m |
| Max. rated SPL | 117 dB |
| Radiation angle, horizontal | 173° |
| Radiation angle, vertical | 17° |
| Features | - |
| Housing material | aluminium |
| Colour | white aluminium, RAL 9006 |
| Mounting device | wall bracket |
| Protected against ball rebound | - |
| Protection class | IP66 |
| Admiss. ambient temp. | -20 °C to +90 °C |
| Power supply | - |
| Dimensions | 100 x 971 x 92 mm |
| Width | 100 mm |
| Height | 971 mm |
| Depth | 92 mm |
| Weight | 5.1 kg |
| Inputs | - |
| Outputs | - |
| Replacement voice coil | - |
| Other features | - |
| Accessories | - |
Weatherproof PA column speaker,
with EN 54-24 certification.