Transport case with integrated charging function and programming function,
for transmitters and receivers from the ATS-80 series.
Supplied w/o devices.
| Description | transport case |
| Nominal value | 25 devices |
| Type | with charging function |
| Colour | black |
| Material | - |
| Suitable for | ATS-80R, ATS-80T |
| Power supply | via encl. power supply |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Dimensions | 437 x 170 x 266 mm (charger only) |
| Length | - |
| Mounting dimensions | - |
| Weight | 5.2 kg |
| Connections | - |
| Other features | - |
| Packing unit | 1 |
Transport case with integrated charging function and programming function,
for transmitters and receivers from the ATS-80 series.
Supplied w/o devices.