| Type | pair of universal supports |
| Suitable for | speaker systems |
| Features | - |
| Material | metal |
| Colour | black |
| Max. load/centr. weight concentr. | 8 kg |
| Mounting flange | 105 x 100 mm |
| Mounting plate | 108 x 48 mm |
| Mounting thread | - |
| VESA standard | - |
| Pivoting | yes |
| Tilting | no |
| Tube diameter | - |
| Adjustable height | - |
| Length | 113 mm |
| Storage dimensions | - |
| Dimensions | - |
| Weight | 1 kg (pair) |
| Special feature | - |