| Type | impedance meter |
| Nominal value | impedance (Z) |
| Type | measuring ranges: 200 _/2k _/20 k_/200 k_ |
| Colour | black |
| Material | - |
| Suitable for | individual speakers, speaker lines |
| Power supply | 4 x 1.5 V batt. AA size |
| Dimensions | 100 x 177 x 50 mm |
| Length | - |
| Mounting dimensions | - |
| Weight | 470 g |
| Connections | - |
| Other features | measurement with pulsed 1 kHz signal |
| Sales unit | 1 |