PA-bordmikrofon, med svanehals.
| Type | desktop microphone |
| Version | - |
| Transmission method | cable |
| Polar pattern | cardioid |
| System | dynamic |
| Carrier frequency range | - |
| Transmitting power | - |
| Power supply | - |
| Operating time | - |
| Audio frequency range | 60-12,000 Hz |
| Nominal impedance | 600 _ |
| Sensitivity | 3.2 mV/Pa |
| S/N ratio | - |
| Maximum sound pressure | - |
| Power supply | - |
| Gooseneck length | 310 mm |
| Material (housing/cabinet) | - |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Dimensions | 120 x 60 x 160 mm (console housing) |
| Weight | 1.1 kg |
| Cable | 5 m |
| Connection | XLR, bal. |
PA-bordmikrofon, med svanehals.