Der er ikke flere varer i din indkøbskurv
| Purpose/capacity | equipment cabinet, rack |
| Size | 482 mm (19") |
| Rack spaces, RS | 42 |
| Colour | light grey (RAL 7035) |
| Version | stand-alone |
| Material | sheet steel, 1.5 mm |
| Castors | |
| Mounting accessories | |
| Protective class | - |
| Inside dimensions | - |
| Usable depth | 590 mm |
| Width | 600 mm |
| Height | 1,978 mm |
| Depth | 600 mm |
| Max. load capacity | 500 kg |
| Weight | 95 kg |