| Rated voltage | 3 V |
| Type | photo |
| IEC | CR17345 |
| ANSI | CR123A |
| Capacity | 1,450 mAh |
| Technology | lithium-manganese dioxide |
| Quantity | 1 |
| Capacity | - |
| Charging current | - |
| Charging time | - |
| VdS No. | - |
| Panasonic No. | - |
| Dimensions | Ø 16 mm x 34 mm |
| Weight | 0.003 kg |
| Connections | |
| Other features | non-rechargeable |