Der er ikke flere varer i din indkøbskurv
Portable amplifier system,
for processions and other mobile applications.
Matching microphone transmitters or pocket transmitters are available at option, e.g. TXA-800HT and TXA-800HSE.
Licence-free in the EU.
| Rated power (PRMS) | 70 W |
| Peak output power | 80 W |
| Frequency range | 80-20,000 Hz |
| Carrier frequency | 863.1-864.9 MHz |
| Operating range | ? 100 m |
| Inputs | 2 mV (mic),
14 mV (line, jack), 80 mV (line, RCA) |
| Link | 300 mV |
| THD | - |
| Max. SPL | - |
| Equalizer, bass | - |
| Equalizer, midrange | - |
| Equalizer, treble | - |
| Power supply | rech. batt. 12 V/7.2 Ah |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Dimensions | Total length: 120 cm |
| Weight | 7.7 kg |
| Connections | 1 x XLR (mic),
1 x 6.3 mm jack (line), 1 x RCA L/R (line in), 1 x RCA L/R (line out), 1 x USB, 1 x SPEAKER |
Portable amplifier system,
for processions and other mobile applications.
Matching microphone transmitters or pocket transmitters are available at option, e.g. TXA-800HT and TXA-800HSE.
Licence-free in the EU.