Der er ikke flere varer i din indkøbskurv
Transportabel forstærker, med indbygget justerbar 2-kanals multifrekvensmodtager med UHF PLL teknologi og Bluetooth modtager.
Licensfri i EU.
TXA-1020:
TXA-1020USB:
TXA-1022CD:
Matchende trådløse mikrofoner og lommesendere, fx TXA-800HSE, TXA-800HT samt multifrekvenssender TXA-1020MT kan købes separat.
| Power rating (PRMS) | 120 W |
| Peak music power output (PMAX) | 170 W |
| Frequency range | 20-20,000 Hz |
| Carrier frequency | 863.1-864.9 MHz |
| Operating range | approx. 30 m |
| Inputs | 6 mV (mic), 300 mV (line, aux) |
| Link | optional (TXA-1020MT) |
| THD | - |
| Max. SPL | - |
| Equalizer, bass | ±10 dB/100 Hz |
| Equalizer, midrange | - |
| Equalizer, treble | ±10 dB/10 kHz |
| Power supply | _ 230 V/50 Hz/170 VA, rech. battery: 2 x 12 V/4.5 Ah |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Dimensions | 360 x 580 x 320 mm |
| Weight | 19.1 kg |
| Connections | 1 x XLR/6.3 mm jack (mic), 1 x 6.3 mm jack (mic), 1 x RCA L/R (line in), 1 x 3.5 mm jack (line in), 1 x RCA L/R (line out), 1 x 3.5 mm jack (line out) |
Transportabel forstærker, med indbygget justerbar 2-kanals multifrekvensmodtager med UHF PLL teknologi og Bluetooth modtager.
Licensfri i EU.
TXA-1020:
TXA-1020USB:
TXA-1022CD:
Matchende trådløse mikrofoner og lommesendere, fx TXA-800HSE, TXA-800HT samt multifrekvenssender TXA-1020MT kan købes separat.