-
Stereo & TV
-
Autostereo
- Radioer
- Forstærker
-
Bil- og modelspecifik
- Audi
- BMW
- Citroen
- Dacia
- DS Automobiles
- Fiat
- Ford
- Hyundai
- KIA
- Mazda
- Mercedes
- Mini
- Mitsubishi
- Nissan
- Opel
- Peugot
- Porsche
- Rover
- Renault
- Saab
- Seat
- Skoda
- Smart
- Ssangyong
- Subaru
- Suzuki
- Toyota
- Volkswagen
- Volvo
- Alfa romeo
- Chevrolet
- Chrysler
- Honda
- Iveco
- Jaguar
- Jeep
- Lancia
- Land rover
- Lexus
- Man
- DAF
- Scania
- Aston Martin
- DSP
- Dæmpning & isolering
-
Højttalere
- Marinestereo
- Montage og Tilbehør
- Multimedie
- Navigation
- Nyheder
-
Lyd & lys
-
Kabler & Stik
- EL-SALG
-
Tlf, Tablet, Laptops & Gaming
- Netværks udstyr
- Tilbehør computer & IT
-
Gaming
- Compter, Bærbar & Tablets
-
Telefoner Menu
- Smartwatch
- Walkie-talkie
- Fastnettelefoni
- Mobiltelefoner
-
Tilbehør mobiltelefoner
- Adapter til mobiltelefoner
- Batterier til mobiltelefoner
- Biltilbehør til mobiltelefoner
- Kabler til mobiltelefoner
- Lydtilbehør til mobiltelefoner
- Skærmbeskyttelse til mobiltelefoner
- Tasker til mobiltelefoner
- Tilbehør til mobiltelefoner
- Covers til mobiltelefoner
- Tilbehør til iPhone
- Oplader til mobiltelefoner
- Printere & Scannere
- Foto Udstyr
-
Mærker
-
Monacor
- Alarm & overvågning
-
Installationslyd
- Forstærkere
- Mixere + afspillere
- Volumekontroller + tilbehør
- Væg- + loftshøjttalere
- Indbygningshøjttaler
- Vejrbestandige højttaler
- Mobile-anlæg
- Højttalersystemer
- Horn højttalere
- Talevarsling
- Søjlehøjttalere
- Lyd via netværk
- Bordmikrofoner
- Megafoner
- Signalprocessorer
- Teleslynge
- Tour guide + konference
- FUGA-paneler
- Tilbehør konference system
- Lyd + billede transmission
- Energi + gør-det-selv
-
Overvågning + alarm
-
Professionel lyd
- Tilbehør
- Signalprocessorer
- Mikrofoner trådløse
- Transport + opbevaring
- Mixere
- Stageboxe + multikabler
- Lyd til hjemmet
- PA-højttalere passive
- PA-højttalere aktive
- Stativer + beslag
- Afspil + optag
- PA-systemer
- Mikrofoner
- Hovedtelefoner
- Konference + tour guide
- PA-forstærkere
-
Højttaler byg-selv
-
Professionelt lys
-
Stik + kabler
- Bilstereo
- Kataloger
- MondeF
- Monacor NEWS
- Monacor News 2
- Yamaha
-
Adam Hall
- Stands & Tripods
-
Flight Case Material
- 19" Rack Accessories
-
Lighting Equipment
-
PA & Sound Equipment
-
Installation Equipment
- Preamplifiers & Mixing Consoles
-
Wireless Systems & Microphones
- Accessories for Wireless Systems
- Conference Microphones & Paging Systems
- Wired Microphones
- Wireless Systems with Bodypack and Headset
- Wireless Systems with Bodypack and Instrument Cable
- Wireless Systems with Bodypack and Lavalier
- Wireless Systems with Bodypack and Wind Microphone
- Wireless Systems with Handheld
- Accessories for Microphones
- Audio Tools
- Installation cable
- Installation Power Amplifiers
- Installation Loudspeakers
- Guitar & Bass Equipment
- Cables & Connectors
- Stage Equipment
-
Studio & Recording Equipment
- Hose & Cable Protectors
- DIY Speakers
- Consumables & Accessories
- Merchandise
-
Viladsen
- Selek
-
Monacor
-
Udlejning
MONACOR Stel skilletrafo - FGA-40MF
Skilletransformer, i kompakt design, til reduktion af signalforstyrrelser og brummelyde, som kan opstå, fx når PC-lydkort eller bærbare PC'er tilsluttes en forstærker.
- Galvanisk adskilte indgange og udgange
- 4 phonostik (2 x han, 2 x hun)
- Indgangs-/udgangsimpedans: 20 k_
- Frekvensområde: 20-20.000 Hz
- THD: < 0,01 %
- Transmissionsforhold 1:1
- Ø 24 mm x 38 mm, 32 g
- Længde inkl. kabel: ca. 40 cm
www.musicnstuff.de 07/2014
"There are many little helpers available for studio, stage and home stereo systems. With the FGA-40MF, the product range from MONACOR includes a special transformer for unbalanced stereo line signals which is an easy-to-use aid of compact size for the protection against ground loops. And, does it work_ Of course, it does. This device prevents any hum noise previously heard when using a standard cable with stereo RCA connectors in both directions. Oh, by the way: in addition to models with RCA plugs and RCA jacks, MONACOR also offers them with plugs only or with mini connectors for computers or MP3 players."
LOG IND! Forspørg om prismatch, TILBUD på en eller flere varer
account_circle Forbindelse| Type | ground isolator |
| Frequency range | 20-20,000 Hz |
| Control range | - |
| Control frequencies | - |
| Input signal | - |
| Input sensitivity | - |
| Input impedance | 20 k_ |
| Output signal | - |
| Output impedance | 20 k_ |
| Gain | - |
| Phantom power | - |
| Compression | - |
| Gate ratio | - |
| Crossover frequency | - |
| High-pass filter | - |
| Low cut | - |
| Transmission ratio | 1:1 |
| S/N ratio | - |
| Channel separation | - |
| THD | < 0.01% |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Power supply | - |
| Dimensions | Ø 24 mm x 38 mm |
| Weight | 32 g |
| Inputs | 1 x RCA plug L/R, 1 x RCA inline jack L/R |
| Outputs | 1 x RCA plug L/R, 1 x RCA inline jack L/R |
| Other features | - |
16 andre varer i den samme kategori:
Skilletransformer, i kompakt design, til reduktion af signalforstyrrelser og brummelyde, som kan opstå, fx når PC-lydkort eller bærbare PC'er tilsluttes en forstærker.
- Galvanisk adskilte indgange og udgange
- 4 phonostik (2 x han, 2 x hun)
- Indgangs-/udgangsimpedans: 20 k_
- Frekvensområde: 20-20.000 Hz
- THD: < 0,01 %
- Transmissionsforhold 1:1
- Ø 24 mm x 38 mm, 32 g
- Længde inkl. kabel: ca. 40 cm
www.musicnstuff.de 07/2014
"There are many little helpers available for studio, stage and home stereo systems. With the FGA-40MF, the product range from MONACOR includes a special transformer for unbalanced stereo line signals which is an easy-to-use aid of compact size for the protection against ground loops. And, does it work_ Of course, it does. This device prevents any hum noise previously heard when using a standard cable with stereo RCA connectors in both directions. Oh, by the way: in addition to models with RCA plugs and RCA jacks, MONACOR also offers them with plugs only or with mini connectors for computers or MP3 players."