-
Stereo & TV
-
Autostereo
- Radioer
- Forstærker
-
Bil- og modelspecifik
- Audi
- BMW
- Citroen
- Dacia
- DS Automobiles
- Fiat
- Ford
- Hyundai
- KIA
- Mazda
- Mercedes
- Mini
- Mitsubishi
- Nissan
- Opel
- Peugot
- Porsche
- Rover
- Renault
- Saab
- Seat
- Skoda
- Smart
- Ssangyong
- Subaru
- Suzuki
- Toyota
- Volkswagen
- Volvo
- Alfa romeo
- Chevrolet
- Chrysler
- Honda
- Iveco
- Jaguar
- Jeep
- Lancia
- Land rover
- Lexus
- Man
- DAF
- Scania
- Aston Martin
- DSP
- Dæmpning & isolering
-
Højttalere
- Marinestereo
- Montage og Tilbehør
- Multimedie
- Navigation
- Nyheder
-
Lyd & lys
-
Kabler & Stik
- EL-SALG
-
Tlf, Tablet, Laptops & Gaming
- Netværks udstyr
- Tilbehør computer & IT
-
Gaming
- Compter, Bærbar & Tablets
-
Telefoner Menu
- Smartwatch
- Walkie-talkie
- Fastnettelefoni
- Mobiltelefoner
-
Tilbehør mobiltelefoner
- Adapter til mobiltelefoner
- Batterier til mobiltelefoner
- Biltilbehør til mobiltelefoner
- Kabler til mobiltelefoner
- Lydtilbehør til mobiltelefoner
- Skærmbeskyttelse til mobiltelefoner
- Tasker til mobiltelefoner
- Tilbehør til mobiltelefoner
- Covers til mobiltelefoner
- Tilbehør til iPhone
- Oplader til mobiltelefoner
- Printere & Scannere
- Foto Udstyr
-
Mærker
-
Monacor
- Alarm & overvågning
-
Installationslyd
- Forstærkere
- Mixere + afspillere
- Volumekontroller + tilbehør
- Væg- + loftshøjttalere
- Indbygningshøjttaler
- Vejrbestandige højttaler
- Mobile-anlæg
- Højttalersystemer
- Horn højttalere
- Talevarsling
- Søjlehøjttalere
- Lyd via netværk
- Bordmikrofoner
- Megafoner
- Signalprocessorer
- Teleslynge
- Tour guide + konference
- FUGA-paneler
- Tilbehør konference system
- Lyd + billede transmission
- Energi + gør-det-selv
-
Overvågning + alarm
-
Professionel lyd
- Tilbehør
- Signalprocessorer
- Mikrofoner trådløse
- Transport + opbevaring
- Mixere
- Stageboxe + multikabler
- Lyd til hjemmet
- PA-højttalere passive
- PA-højttalere aktive
- Stativer + beslag
- Afspil + optag
- PA-systemer
- Mikrofoner
- Hovedtelefoner
- Konference + tour guide
- PA-forstærkere
-
Højttaler byg-selv
-
Professionelt lys
-
Stik + kabler
- Bilstereo
- Kataloger
- MondeF
- Monacor NEWS
- Monacor News 2
- Yamaha
-
Adam Hall
- Stands & Tripods
-
Flight Case Material
- 19" Rack Accessories
-
Lighting Equipment
-
PA & Sound Equipment
-
Installation Equipment
- Preamplifiers & Mixing Consoles
-
Wireless Systems & Microphones
- Accessories for Wireless Systems
- Conference Microphones & Paging Systems
- Wired Microphones
- Wireless Systems with Bodypack and Headset
- Wireless Systems with Bodypack and Instrument Cable
- Wireless Systems with Bodypack and Lavalier
- Wireless Systems with Bodypack and Wind Microphone
- Wireless Systems with Handheld
- Accessories for Microphones
- Audio Tools
- Installation cable
- Installation Power Amplifiers
- Installation Loudspeakers
- Guitar & Bass Equipment
- Cables & Connectors
- Stage Equipment
-
Studio & Recording Equipment
- Hose & Cable Protectors
- DIY Speakers
- Consumables & Accessories
- Merchandise
-
Viladsen
- Selek
-
Monacor
-
Udlejning
IMG STAGELINE PA-højttaler aktiv 450W - PAK-412
PAK-400 serien
PAK-400 serien er velegnet til mange formål, udnytter moderne teknologi og en individuel lydindstilling, som opfylder flere forskellige behov. Forstærkersystemet er en kombination af class D til bassen og class A/B til hornet. Ved brug af presets er det nemt at finde den perfekte lyd og med high-pass filtret, der aktiveres ved 75 Hz, kan højttalerne nemt matches med subwooferen PSUB-418AK.
Aktivt PA højttalersystem med 2-kanals forstærker, 450 W
- Kompakt 2-vejs full range system med robust plastikkabinet
- Moderne forstærkersystem (bas: class D, horn: class A/B)
- Lydtryk ved nominel effekt: 124 dB
- 4 presets: normal, Hi-Fi, DJ og voice, high-pass filter: 75 Hz
- MIC/LINE indgang
- LED indikator for power, signal og peak/clipping
- M10 gevindindsats (2 i toppen, 2 i bunden og 1 på bagsiden)
- Grundet kabinettets form også egnet som scenemonitor
- Flange til placering på stativ og bærehåndtag
TenDance 06/2015
"The PAK-400 series from IMG Stage Line features individual adjustment facilities using modern technology which makes it suitable for most versatile applications; definitely a concept that works: this series provides a perfect system for everyone, including keyboard entertainers, combinations of entertaining music and DJs."
LOG IND! Forspørg om prismatch, TILBUD på en eller flere varer
account_circle Forbindelse| Active/passive | active |
| Line technique | - |
| Impedance | - |
| Frequency range | 40-20,000 Hz |
| Amplifier power | 450 (350+100) W |
| Max. power | 700 W |
| THD | - |
| S/N ratio | - |
| Input signal | 260 mV/10 k_ (line), 2 mv/10 k_ (mic) |
| System | 12/2 full range |
| Bass speaker | 30 cm (12") bass speaker |
| Midrange speaker | - |
| Tweeter | 33 mm (1.3") tweeter |
| Number of speakers | 2 |
| Speaker size | 30 cm (12") |
| Power rating | - |
| Peak music power output | - |
| Sensitivity | 98 dB |
| Max. rated SPL | 124 dB |
| Radiation angle, horizontal | - |
| Radiation angle, vertical | - |
| Features | |
| Material (housing/cabinet) | plastic |
| Colour | black |
| Mounting facility | M10 threaded inserts, stand sleeve |
| Protected against ball rebound | - |
| Protective class | - |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Power supply | _ 230 V/50 Hz/500 VA |
| Width | 405 mm |
| Height | 670 mm |
| Depth | 340 mm |
| Weight | 17.3 kg |
| Inputs | 1 x comb. XLR/6.3 mm (line/mic) |
| Outputs | 1 x XLR, par. out |
| Replacement voice coil | |
| Other features | 4 selectable presets switchable high-pass filter: 75 Hz |
16 andre varer i den samme kategori:
PAK-400 serien
PAK-400 serien er velegnet til mange formål, udnytter moderne teknologi og en individuel lydindstilling, som opfylder flere forskellige behov. Forstærkersystemet er en kombination af class D til bassen og class A/B til hornet. Ved brug af presets er det nemt at finde den perfekte lyd og med high-pass filtret, der aktiveres ved 75 Hz, kan højttalerne nemt matches med subwooferen PSUB-418AK.
Aktivt PA højttalersystem med 2-kanals forstærker, 450 W
- Kompakt 2-vejs full range system med robust plastikkabinet
- Moderne forstærkersystem (bas: class D, horn: class A/B)
- Lydtryk ved nominel effekt: 124 dB
- 4 presets: normal, Hi-Fi, DJ og voice, high-pass filter: 75 Hz
- MIC/LINE indgang
- LED indikator for power, signal og peak/clipping
- M10 gevindindsats (2 i toppen, 2 i bunden og 1 på bagsiden)
- Grundet kabinettets form også egnet som scenemonitor
- Flange til placering på stativ og bærehåndtag
TenDance 06/2015
"The PAK-400 series from IMG Stage Line features individual adjustment facilities using modern technology which makes it suitable for most versatile applications; definitely a concept that works: this series provides a perfect system for everyone, including keyboard entertainers, combinations of entertaining music and DJs."