-
Stereo & TV
-
Autostereo
- Radioer
- Forstærker
-
Bil- og modelspecifik
- Audi
- BMW
- Citroen
- Dacia
- DS Automobiles
- Fiat
- Ford
- Hyundai
- KIA
- Mazda
- Mercedes
- Mini
- Mitsubishi
- Nissan
- Opel
- Peugot
- Porsche
- Rover
- Renault
- Saab
- Seat
- Skoda
- Smart
- Ssangyong
- Subaru
- Suzuki
- Toyota
- Volkswagen
- Volvo
- Alfa romeo
- Chevrolet
- Chrysler
- Honda
- Iveco
- Jaguar
- Jeep
- Lancia
- Land rover
- Lexus
- Man
- DAF
- Scania
- Aston Martin
- DSP
- Dæmpning & isolering
-
Højttalere
- Marinestereo
- Montage og Tilbehør
- Multimedie
- Navigation
- Nyheder
-
Lyd & lys
-
Kabler & Stik
- EL-SALG
-
Tlf, Tablet, Laptops & Gaming
- Netværks udstyr
- Tilbehør computer & IT
-
Gaming
- Compter, Bærbar & Tablets
-
Telefoner Menu
- Smartwatch
- Walkie-talkie
- Fastnettelefoni
- Mobiltelefoner
-
Tilbehør mobiltelefoner
- Adapter til mobiltelefoner
- Batterier til mobiltelefoner
- Biltilbehør til mobiltelefoner
- Kabler til mobiltelefoner
- Lydtilbehør til mobiltelefoner
- Skærmbeskyttelse til mobiltelefoner
- Tasker til mobiltelefoner
- Tilbehør til mobiltelefoner
- Covers til mobiltelefoner
- Tilbehør til iPhone
- Oplader til mobiltelefoner
- Printere & Scannere
- Foto Udstyr
-
Mærker
-
Monacor
- Alarm & overvågning
-
Installationslyd
- Forstærkere
- Mixere + afspillere
- Volumekontroller + tilbehør
- Væg- + loftshøjttalere
- Indbygningshøjttaler
- Vejrbestandige højttaler
- Mobile-anlæg
- Højttalersystemer
- Horn højttalere
- Talevarsling
- Søjlehøjttalere
- Lyd via netværk
- Bordmikrofoner
- Megafoner
- Signalprocessorer
- Teleslynge
- Tour guide + konference
- FUGA-paneler
- Tilbehør konference system
- Lyd + billede transmission
- Energi + gør-det-selv
-
Overvågning + alarm
-
Professionel lyd
- Tilbehør
- Signalprocessorer
- Mikrofoner trådløse
- Transport + opbevaring
- Mixere
- Stageboxe + multikabler
- Lyd til hjemmet
- PA-højttalere passive
- PA-højttalere aktive
- Stativer + beslag
- Afspil + optag
- PA-systemer
- Mikrofoner
- Hovedtelefoner
- Konference + tour guide
- PA-forstærkere
-
Højttaler byg-selv
-
Professionelt lys
-
Stik + kabler
- Bilstereo
- Kataloger
- MondeF
- Monacor NEWS
- Monacor News 2
- Yamaha
-
Adam Hall
- Stands & Tripods
-
Flight Case Material
- 19" Rack Accessories
-
Lighting Equipment
-
PA & Sound Equipment
-
Installation Equipment
- Preamplifiers & Mixing Consoles
-
Wireless Systems & Microphones
- Accessories for Wireless Systems
- Conference Microphones & Paging Systems
- Wired Microphones
- Wireless Systems with Bodypack and Headset
- Wireless Systems with Bodypack and Instrument Cable
- Wireless Systems with Bodypack and Lavalier
- Wireless Systems with Bodypack and Wind Microphone
- Wireless Systems with Handheld
- Accessories for Microphones
- Audio Tools
- Installation cable
- Installation Power Amplifiers
- Installation Loudspeakers
- Guitar & Bass Equipment
- Cables & Connectors
- Stage Equipment
-
Studio & Recording Equipment
- Hose & Cable Protectors
- DIY Speakers
- Consumables & Accessories
- Merchandise
-
Viladsen
- Selek
-
Monacor
-
Udlejning
IMG STAGELINE Digital forstærker 2x270Wrms - STA-400D
Den nye generation af class D PA-forstærkere fra IMG STAGELINE imponerer med høj effekt og høj energieffektivitet. Andre fordele som lydløs drift og lav vægt gør denne forstærkerserie velegnet til både faste installationer og mobil brug.
Digital stereo PA-forstærker
- Class D teknologi med HYPEX-forstærkermoduler
- 482 mm (19") rack installation, 1 U, monteringsbeslag medfølger
- Lydløs i brug: temperaturstyret ventilator
- Letvægtsdesign og med kompakt strømforsyning
- Energibesparende takket være høj effektivitet
- Ekstra kondensatorer i strømforsyningen for kontrolleret basgengivelse (høj effektreserve)
- 2 x volumenkontrol
- Beskyttet mod kortslutning og overophedning
- LED-indikatorer for strøm, overbelastning (clip) og beskyttelse
- Superslankt design
- NEUTRIK SPEAKON højttalertilslutning
EVENT Rookie 01/2015
on the STA-400D and STA-800D
"Small and powerful surely applies to them. The two test units didn't really show any weakness. It should be noted that the minimum noise created by the two amplifiers is almost record-breaking ..."
LOG IND! Forspørg om prismatch, TILBUD på en eller flere varer
account_circle Forbindelse| Channels | 2 |
| Zones | - |
| Power rating | - |
| Power rating at 2 _ | - |
| Power rating at 4 _ | 2 x 270 W |
| Power rating at 8 _ | 2 x 180 W |
| Power rating at 100 V | - |
| Power rating with 4 _ bridged operation | - |
| Power rating with 8 _ bridged operation | - |
| Peak music power output (PMAX) | 700 W |
| Output impedance | - |
| Inputs | 1 V/10 k_ (XLR, bal.), 1 V/4.7 k_ (RCA) |
| Attenuation factor | - |
| Frequency range | 20-20,000 Hz |
| Crossover network | - |
| Crossover frequency | - |
| Integrated limiter | - |
| Equalizer bass | - |
| Equalizer midrange | - |
| Equalizer treble | - |
| S/N ratio | > 110 dBA |
| Crosstalk attenuation | - |
| THD | < 0.02% |
| Power supply | _ 230 V/50 Hz/600 VA |
| Mains voltage | _ 230 V |
| Mains frequency | 50 Hz |
| Power consumption, operation | 600 VA |
| Power consumption, standby | - |
| Standby current | - |
| Operating voltage (possible alternative) | - |
| Power supply (possible alternative) | - |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Dimensions | 482 x 277 x 52 mm, 1 RS |
| Width | 482 mm |
| Height | 52 mm |
| Depth | 277 mm |
| Rack spaces, RS | 1 |
| Weight | 2.5 kg |
| Connections | 1 x 3-pole XLR L/R 1 x RCA L/R 1 x NEUTRIK SPEAKON L/R 2 x pair of screw terminals |
16 andre varer i den samme kategori:
Den nye generation af class D PA-forstærkere fra IMG STAGELINE imponerer med høj effekt og høj energieffektivitet. Andre fordele som lydløs drift og lav vægt gør denne forstærkerserie velegnet til både faste installationer og mobil brug.
Digital stereo PA-forstærker
- Class D teknologi med HYPEX-forstærkermoduler
- 482 mm (19") rack installation, 1 U, monteringsbeslag medfølger
- Lydløs i brug: temperaturstyret ventilator
- Letvægtsdesign og med kompakt strømforsyning
- Energibesparende takket være høj effektivitet
- Ekstra kondensatorer i strømforsyningen for kontrolleret basgengivelse (høj effektreserve)
- 2 x volumenkontrol
- Beskyttet mod kortslutning og overophedning
- LED-indikatorer for strøm, overbelastning (clip) og beskyttelse
- Superslankt design
- NEUTRIK SPEAKON højttalertilslutning
EVENT Rookie 01/2015
on the STA-400D and STA-800D
"Small and powerful surely applies to them. The two test units didn't really show any weakness. It should be noted that the minimum noise created by the two amplifiers is almost record-breaking ..."