| Impedance | 8 _ ± 20% |
| Line input | - |
| Input control voltage | - |
| Line output | - |
| Output control voltage | - |
| Channels | mono |
| Attenuation | 0 dB up to _ dB |
| Attenuation direction | counterclockwise |
| Turning angle | 300° ± 5° |
| Frequency range | - |
| THD | - |
| S/N ratio | - |
| Power rating | 100WMAX |
| Power supply | - |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Dimensions | see drawing |
| Weight | 119 g |
| Connections | - |