-
Stereo & TV
-
Autostereo
- Bilradio
- Forstærker
-
Bil- og modelspecifik
- Audi
- BMW
- Citroen
- Dacia
- DS Automobiles
- Fiat
- Ford
- Hyundai
- KIA
- Mazda
- Mercedes
- Mini
- Mitsubishi
- Nissan
- Opel
- Peugot
- Porsche
- Rover
- Renault
- Saab
- Seat
- Skoda
- Smart
- Ssangyong
- Subaru
- Suzuki
- Toyota
- Volkswagen
- Volvo
- Alfa romeo
- Chevrolet
- Chrysler
- Honda
- Iveco
- Jaguar
- Jeep
- Lancia
- Land rover
- Lexus
- Man
- DAF
- Scania
- Aston Martin
- DSP
- Dæmpning & isolering
-
Højttalere
- Marinestereo
- Montage og Tilbehør
- Multimedie
- Navigation
- Nyheder
-
Lyd & lys
-
Kabler & Stik
- EL-SALG
-
Tlf, Tablet, Laptops & Gaming
- Netværks udstyr
- Tilbehør computer & IT
-
Gaming
- Compter, Bærbar & Tablets
-
Telefoner Menu
- Smartwatch
- Walkie-talkie
- Fastnettelefoni
- Mobiltelefoner
-
Tilbehør mobiltelefoner
- Adapter til mobiltelefoner
- Batterier til mobiltelefoner
- Biltilbehør til mobiltelefoner
- Kabler til mobiltelefoner
- Lydtilbehør til mobiltelefoner
- Skærmbeskyttelse til mobiltelefoner
- Tasker til mobiltelefoner
- Tilbehør til mobiltelefoner
- Covers til mobiltelefoner
- Tilbehør til iPhone
- Oplader til mobiltelefoner
- Printere & Scannere
- Foto Udstyr
-
Mærker
-
Monacor
- Alarm & overvågning
-
Installationslyd
- Forstærkere
- Mixere + afspillere
- Volumekontroller + tilbehør
- Væg- + loftshøjttalere
- Indbygningshøjttaler
- Vejrbestandige højttaler
- Mobile-anlæg
- Højttalersystemer
- Horn højttalere
- Talevarsling
- Søjlehøjttalere
- Lyd via netværk
- Bordmikrofoner
- Megafoner
- Signalprocessorer
- Teleslynge
- Tour guide + konference
- FUGA-paneler
- Tilbehør konference system
- Lyd + billede transmission
- Energi + gør-det-selv
-
Overvågning + alarm
-
Professionel lyd
- Tilbehør
- Signalprocessorer
- Mikrofoner trådløse
- Transport + opbevaring
- Mixere
- Stageboxe + multikabler
- Lyd til hjemmet
- PA-højttalere passive
- PA-højttalere aktive
- Stativer + beslag
- Afspil + optag
- PA-systemer
- Mikrofoner
- Hovedtelefoner
- Konference + tour guide
- PA-forstærkere
-
Højttaler byg-selv
-
Professionelt lys
-
Stik + kabler
- Bilstereo
- Kataloger
- MondeF
- Monacor NEWS
- Monacor News 2
- Yamaha
-
Adam Hall
- Stands & Tripods
-
Flight Case Material
- 19" Rack Accessories
-
Lighting Equipment
-
PA & Sound Equipment
-
Installation Equipment
- Preamplifiers & Mixing Consoles
-
Wireless Systems & Microphones
- Accessories for Wireless Systems
- Conference Microphones & Paging Systems
- Wired Microphones
- Wireless Systems with Bodypack and Headset
- Wireless Systems with Bodypack and Instrument Cable
- Wireless Systems with Bodypack and Lavalier
- Wireless Systems with Bodypack and Wind Microphone
- Wireless Systems with Handheld
- Accessories for Microphones
- Audio Tools
- Installation cable
- Installation Power Amplifiers
- Installation Loudspeakers
- Guitar & Bass Equipment
- Cables & Connectors
- Stage Equipment
-
Studio & Recording Equipment
- Hose & Cable Protectors
- DIY Speakers
- Consumables & Accessories
- Merchandise
-
Viladsen
- Selek
-
Monacor
-
Udlejning
IMG STAGELINE PA-forstærker 2x1100Wrms - STA-2200
Professionel stereo PA-forstærker, med indbygget delefilter og limiter.
- 2 _ stabil
- Class H teknologi med energioptimeret strømforsyning
- LCD-indikator for temperatur, mode og beskyttelsesfunktion
- Indbygget delefilter: 120 Hz, 24 dB/okt., kan indstilles til subwoofer, full range eller satellit
- Stereo, parallel eller brokobling
- Temperaturstyret ventilator
- 2 x volumenkontrol
- Ground lift
- Højttalerforsinkelse
- Beskyttelseskredsløb med LED-indikator for beskyttelse mod kortslutning, overophedning og overspænding ved udgangene
- Hver kanal har LED-indikator for spænding, volumen og limiter
- NEUTRIK SPEAKON højttalertilslutning
STA-2200 er udstyret med et POWERCON stik (kapacitet: 20 A) og leveres med matchende strømkabel AAC-115P.
Forstærkeren kan benyttes ved 2 _ belastning, hvilket beskyttelseskredsløbene er indrettet til.
Overskridelse af de angivne 2 _ ydelsesniveauer betyder, at det termiske beskyttelseskredsløb bliver aktiveret.
SOUNDCHECK 07/2009
On the STA-3000 and STA-2200
"The STA-3000 and STA-2200 are certainly real recommendations for anyone searching for solid power at an attractive price. The amplifiers are suitable for general applications and definitely provide sufficient power for a modern PA system."
LOG IND! Forspørg om prismatch, TILBUD på en eller flere varer
account_circle Forbindelse| Channels | 2 |
| Zones | - |
| Power rating | 2,200 W |
| Power rating at 2 _ | 2 x 750 W |
| Power rating at 4 _ | 2 x 1,100 W |
| Power rating at 8 _ | 2 x 700 W |
| Power rating at 100 V | - |
| Power rating with 4 _ bridged operation | 1 x 1,500 W |
| Power rating with 8 _ bridged operation | 1 x 2,000 W |
| Peak music power output (PMAX) | 4,000 W |
| Output impedance | - |
| Inputs | 1 V/20 k_ |
| Attenuation factor | |
| Frequency range | 20-20,000 Hz |
| Crossover network | 24 dB/oct. |
| Crossover frequency | 120 Hz |
| Integrated limiter | yes |
| Equalizer bass | - |
| Equalizer midrange | - |
| Equalizer treble | - |
| S/N ratio | > 100 dB |
| Crosstalk attenuation | > 60 dB |
| THD | < 0.1% |
| Power supply | _ 230 V/50 Hz/3,600 VA |
| Mains voltage | _ 230 V |
| Mains frequency | 50 Hz |
| Power consumption, operation | 3,600 VA |
| Power consumption, standby | - |
| Standby current | - |
| Operating voltage (possible alternative) | - |
| Power supply (possible alternative) | - |
| Admiss. ambient temp. | 0-40 °C |
| Dimensions | 482 x 88 x 479 mm, 2 RS |
| Width | 482 mm |
| Height | 88 mm |
| Depth | 479 mm |
| Rack spaces, RS | 2 |
| Weight | 23 kg |
| Connections | 1 x 3-pole XLR L/R, bal., can be fed through 1 x NEUTRIK SPEAKON L/R 2 pair of screw terminals |
16 andre varer i den samme kategori:
Professionel stereo PA-forstærker, med indbygget delefilter og limiter.
- 2 _ stabil
- Class H teknologi med energioptimeret strømforsyning
- LCD-indikator for temperatur, mode og beskyttelsesfunktion
- Indbygget delefilter: 120 Hz, 24 dB/okt., kan indstilles til subwoofer, full range eller satellit
- Stereo, parallel eller brokobling
- Temperaturstyret ventilator
- 2 x volumenkontrol
- Ground lift
- Højttalerforsinkelse
- Beskyttelseskredsløb med LED-indikator for beskyttelse mod kortslutning, overophedning og overspænding ved udgangene
- Hver kanal har LED-indikator for spænding, volumen og limiter
- NEUTRIK SPEAKON højttalertilslutning
STA-2200 er udstyret med et POWERCON stik (kapacitet: 20 A) og leveres med matchende strømkabel AAC-115P.
Forstærkeren kan benyttes ved 2 _ belastning, hvilket beskyttelseskredsløbene er indrettet til.
Overskridelse af de angivne 2 _ ydelsesniveauer betyder, at det termiske beskyttelseskredsløb bliver aktiveret.
SOUNDCHECK 07/2009
On the STA-3000 and STA-2200
"The STA-3000 and STA-2200 are certainly real recommendations for anyone searching for solid power at an attractive price. The amplifiers are suitable for general applications and definitely provide sufficient power for a modern PA system."